Додайте в замовлення товарів на грн, щоб скористатись безкоштовною доставкою по м.Полтава! Вам доступна безкоштовна доставка по м.Полтава!
Почніть вводити назву товару, категорії, артикул.

Єврошифер: недоліки та переваги

27 Січня 2017

     Сьогодні вже не в тренді сірий шифер - адже з'явилося багато більш красивих і сучасних покриттів для даху, таких як єврошифер.

     Єврошифер - красиве сучасне різнокольорове покриття для дахів органічного походження. У еврошифера плюси і мінуси, звичайно, є, і їх жваво обговорюють і будівельники, і домовласники. Але все ж дах з єврошиферу виглядає дуже привабливо.

     У цій статті ми розповімо про якість, переваги і недоліки еврошифера.

Єврошифер: властивості і технічні характеристики

     Цей матеріал придумали французи. При його виробництві волокна целюлози нагрівають до температури не менше 120 градусів і пресують, гофруючи. Готові листи фарбують в різні кольори і просочують бітумом, додаючи полімери.

     Виходить безпечний і екологічно чистий продукт, який по водостійкості перевершує інші матеріали для покрівлі. На даху під впливом сонячних променів волокна целюлози з'єднуються ще сильніше, що робить єврошифер більш стійким до води.

     Стандартний лист єврошиферу має довжину 2 метра, ширину 96 см, вага 6,5 кг. Запалюється він при температурі від 230 до 300 градусів. Через це його не рекомендують застосовувати в дитячих садах, школах і медичних установах.

     Зруйнуватися цей матеріал може при навантаженні 960 кг на 1 м2. Але спочатку руйнується не саме єврошифер, а крокви з латами, на яких він кріпиться.

     Гарантійний термін експлуатації даного матеріалу - 15 років.

Переваги

     Якими ж плюсами володіє цей покрівельний матеріал?

     1. Невелика вага листів. Чому це так важливо?

     По-перше, не потрібно посилювати покрівлю в цілому або її окремі частини - кроквяну систему і обрешітку.

     По-друге, працювати на висоті з таким матеріалом просто і легко. Підняти його на дах може одна людина, не створюючи при цьому ніякої небезпеки ні для себе, ні для оточуючих.

     По-третє, складувати і транспортувати такі листи найпростіше. Їх можна перевозити навіть власним легковим транспортом, якщо він забезпечений верхнім багажником. Навіть 50 аркушів відвезти на легковій машині - не проблема, оскільки їх сумарна вага складе всього 300 кг.

     2. Пластичність матеріалу. Завдяки цій якості він не боїться різного роду навантажень. Наприклад, забиваючи цвях в єврошифер, він ніколи його не зламає. До того ж вміст бітуму в матеріалі дозволяє не використовувати спеціальні герметизуючі суміші, якими необхідно закривати отвір кріплення. Бітум сам є відмінним герметизирующим засобом. Додамо, що подряпати єврошифер просто неможливо.

     3. Чудова шумоізоляція. Фахівці відзначають, що це одне з найбільш безшумних покрівельних покриттів на сьогодні. Ні дощ, ні град, ні стікає з даху вода не створять перешкод комфортному проживанню в будинку, покритому єврошифером.

     4. Прекрасна теплоізоляція. Звичайно, говорити, що єврошифер може замінити будь-який утеплювач, не можна. Але він дозволяє зменшити шар останнього, а це явна можливість заощадити.

     5. Цей покрівельний матеріал не нагрівається під дією сонячних променів. У цьому плані його можна порівняти з керамічною черепицею. А ось металеві покриття йому явно поступаються. Є в цьому плані ще один плюс - під єврошифер ніколи не збирається волога, а значить, ймовірність утворення конденсату практично дорівнює нулю.

     6. На такому покрівельному матеріалі не утворюються колонії шкідливих мікроорганізмів, наприклад, грибків. Крім того, він морозостійкий і не змінює своїх властивостей під дією сонячних променів. А ще йому не страшні перепади температури і вологості. Все це в сукупності гарантує тривалий термін експлуатації єврошиферу - виробники визначають його 25 роками.

     7. Це екологічно чистий матеріал, оскільки в його складі присутні тільки природні компоненти. Крім того, він може бути пофарбований в будь-який колір, так що прекрасно впишеться в будь-який ландшафтний дизайн.

Недоліки

     Однак, нахвалюючи єврошифер, не варто забувати і про його недоліки. А як же без них - не існує нічого ідеального. Втім, частина недоліків проявляється через неправильний монтаж, зайве заощадження або лінощі. Отже, почнемо перераховувати мінуси еврошифера.

     1. На жаль, не всі виробники гарантують, що листи цього покрівельного покриття не будуть вигоряти. Процес цей відбувається поступово і залежить від кольору фарби. Наприклад, коричневий або червоний матеріал вигорає повільно, змінюючи лише свою яскравість. Зелений в цьому плані більш стійкий. Але якщо виріб неякісний, і бітум в ньому розподілений неправильно, вигоряння в місцях скупчення бітуму відбуватиметься швидше за все. Забарвлення стає нерівномірним, що зовсім не прикрашає дах будинку.

     2. Ще один недолік, який сильно впадає в очі - це мох або інша зелена рослинність. Поверхня листів єврошиферу має бархатисту структуру, і якщо дах будинку постійно знаходиться в тіні, ймовірність її заростання значно збільшується.

     По-перше, це не дуже красиво. По-друге, ця зелень негативно впливає на покладений матеріал, знижуючи його якісні характеристики. Плюс до всього на такій поверхні збирається пил і різне дрібне сміття - листя, гілочки та інше. Так що Вам доведеться періодично очищати дах, що не всім подобається. До того ж цей покрівельний матеріал краще мити водою під високим тиском, щоб вибити бруд з пір. Добре, якщо дах Вашого будинку має невелику площу і не дуже крутий скат. В іншому випадку промити таку конструкцію буде важко.

     Багато хто може заперечити, що є глянцевий єврошифер, на якому не затримується ні бруд, ні рослинність. Дійсно, це так, але у глянцевого матеріалу гладка і слизька поверхня. А це загрожує лавиноподібним сходом снігу, тому в такому випадку будуть потрібні снігозатримувачі. І це буде вже не розкіш, а життєва необхідність, що забезпечує безпеку проживання.

     3. Ще один недолік - горючість матеріалу. На жаль, це один з найбільших його мінусів. І якщо саме з цієї позиції обирати між єврошифером або, наприклад, металочерепицею, то перевага віддається останній. Зауважимо, що єврошифер самозаймається, якщо його нагріти до +200С.

     Як бачите, у цього матеріалу є і мінуси, і плюси. Тому не варто його зводити в ранг найкращого покрівельного покриття. Однак велика кількість позитивних характеристик робить єврошифер одним з найбільш затребуваних матеріалів для покриття прибудов на заміській ділянці. Їм закривають гаражі, лазні, альтанки і так далі. Адже це просто, надійно і не дуже дорого. Тим більше що монтаж листів можна провести своїми руками без особливих проблем.

KRAIT © Copyright 2024