Додайте в замовлення товарів на грн, щоб скористатись безкоштовною доставкою по м.Полтава! Вам доступна безкоштовна доставка по м.Полтава!
Почніть вводити назву товару, категорії, артикул.

Укладання ламінату своїми руками

02 Лютого 2017

     Невибагливий в прибиранні, довговічний, здатний задовольнити навіть найвишуканіший смак, матеріал під назвою «ламінат» в даний час можна сміливо назвати найбільш популярним покриттям підлоги. Переваг у ламінату багато, але найголовнішим, що сприяє його широкому поширенню, є те, що укладання ламінату своїми руками - справа зовсім нескладна і по плечу практично кожному. Для цього зовсім не потрібен досвід в сфері будівництва або обробки. Потрібно лише чітке дотримання правил, завдяки яким укладання ламінату своїми руками буде зроблено ідеально, а матеріал прослужить довше терміну, гарантованого виробником.

     У цій статті ми розповімо основні моменти укладання ламінату своїми руками.

Що необхідно для укладання ламінату?

     Конструкція і технологія укладання підлогового покриття з використанням ламінату гранично проста. На підготовлену рівну основу розстилається підкладка для ламінату з спіненого поліетилену і поверх нього вкладається елементи підлогового покриття. У такому варіанті укладання проводиться на дерев'яній підлозі. Для бетонної основи потрібна ще гідроізоляція, яку укладають під спінений поліетилен. В цій якості використовується спеціальна мембрана або ж простий поліетилен товщиною 200 мкм.

     З огляду на всі аспекти укладання підлоги, будуть потрібні наступні матеріали:

     - грунтовка;

     - ламінат;

     - спінений поліетилен;

     - поліетиленова плівка;

     - клинці для забезпечення технологічних зазорів;

     - клей;

     - кріплення для плінтуса;

     - плінтус.

     Клинці можна придбати спеціальні для укладання ламінату. Це таке ж доступне і дешеве рішення, як і хрестики, які використовуються при укладанні керамічної плитки. Якщо не хочете купувати ще і їх, можна використовувати шматки гіпсокартону, дерев'яні кілочки або обрізки самого ламінату. Розмір клинців повинен бути однаковий і складати близько 10-15 мм. Клей буде використовуватися не для закріплення ламінату до основи, а лише для зчеплення елементів в тих місцях, де передбачені зачепи і кромки самого ламінату. Кількість ламінату слід закупити з невеликим запасом. При всій простоті його використання ніхто не застрахований від помилок, при яких можливо буде зіпсовано кілька елементів. Особливо це стосується моментів, коли потрібно вирізати ламелі в місцях вигинів стіни або виходу комунікацій.

     Порада: врахуйте, що у різних виробників в упаковці може відрізнятися кількість і розмір ламелей. Найчастіше ця кількість необхідна для заповнення 2 м², проте зустрічаються варіанти і на 2,7 м².

     З інструменту знадобиться наступне:

     - рулетка, будівельний куточок;

     - будівельний ніж;

     - олівець;

     - ножівка або електролобзик;

     - дерев'яний брусок;

     - молоток.

     Коли все закуплено, слід покласти всі матеріали в кімнату, де вони будуть монтуватися і дати полежати протягом двох діб. Це необхідно для того, щоб привести у відповідність температуру і вологість матеріалів. Нехтувати цим процесом ні в якому разі не можна. Далі розберемося в тому, як правильно укладати ламінат на підлогу з урахуванням всіх можливих складнощів і важливих моментів.

Процес укладання ламінату

     Основа підлоги ретельно очищається від сміття і пилу. Найкраще якщо є можливість прибрати пил за допомогою будівельного пилососа. Вся поверхня грунтується. Це стосується і дерев'яних підлог і бетонної стяжки. Дерев'яні підлоги на додаток обробляються антисептиком. На очищену бетонну поверхню укладається гідроізоляційна плівка. При цьому смуги матеріалу укладаються з нахлестом 20 см і стики проклеюються скотчем. Далі слід настелити спінений поліетилен. Укладання ламінату буде починатися від джерела природного освітлення, тобто від вікна. Можна укласти підкладку під ламінат лише на ділянці підлоги, де в даний момент проводиться настил, і потім доповідати в міру просування. Це допоможе зберегти її цілісність і чистоту при самостійному укладанні. Підкладка під ламінат має находити на стіни, приблизно на 2-3 см, тим самим формується смуга амортизації. Наступні смуги спіненого поліетилену прикладаються встик до попереднього, і приклеюються за допомогою скотча.

     Важливо: існує ламінат, який вже в своєму складі має звукоізолюючу підкладку. Під такий ламінат не можна класти підкладку зі спіненого поліетилену. Тільки в разі бетонної основи формується гідроізоляційний шар.

     Починається монтаж ламінату з укладання першої ламелі в кутку кімнати з боку вікна, і вставляють між нею і стінкою кілочки, в тому числі і з торця. Далі додаються в ряд цільні смуги до кінця. При цьому важливо правильно поєднати елементи.

     На торцях ламелей є пази. Рівномірно без перекосів підводиться наступна ламель під невеликим кутом і щільно вставляється в уже встановлену. Не варто докладати помітних зусиль або користуватися для зчеплення молотком. Відстань, що залишилася до стіни, якщо не вмістився цілісний шматок, слід заповнити відрізком. Для цього переверніть ламель по короткому торцю і покладіть її зверху на укладені елементи статі так, щоб вона впиралася в стіну. На зворотньому боці, який зараз знаходиться зверху, відзначається лінія розрізу. Не варто забувати про необхідний зазор до стінки в 10-15 мм при розмітці. За допомогою інструменту або ножівки відрізається ламель необхідної довжини. Після цього вона вставляється в загальний ряд. Другий ряд починається з шматка, який залишився від минулого ряду, але тільки в разі, якщо він не менше 30 см. В іншому випадку відрізається половина нової ламелі.

     Всі елементи другого ряду укладаються спочатку без замикання замка з першим рядом, а тільки зачепивши його за край торця. Весь ряд стикується, як і перший, і тільки після цього, трохи піднімаючи елементи другого ряду, вони заводяться до упору в замок і замикаються по всій довжині. Використовувати молоток не рекомендується, однак для усунення напруг в разі, якщо замок не повністю в деяких місцях зафіксується, можна прикласти в цьому місці до зовнішнього торця смуги ламінату дерев'яний брусок і злегка постукати молотком, щоб ряди щільно зійшлися. Таким чином, заповнюється весь простір підлоги. Особливої уваги потребують тільки місця з виступами або вигинами стін і відводи комунікацій або труб опалення.

Укладання ламінату на велику площу

     Якщо розміри приміщення перевищують 8 на 8 метрів, то необхідно сформувати компенсаційні шви. Для цього використовуються спеціальні профілі, які кріпляться на підлогу між двома не пов'язаними один з одним ділянками покладеного ламінату. При цьому верхня частина профілю, що розділяє, являє собою накладку таку ж, яку використовують для порогів в дверних отворах.

     Це обумовлено все тим же температурним розширенням матеріалу і необхідністю обмежувати максимальну площу єдиної скріпленої ділянки ламінату для зменшення сумарної деформації. Такий же профіль необхідно встановлювати по межі поділу відмінних петель водяної теплої підлоги в межах одного приміщення.

Завершення укладання ламінату

     Після того як весь простір підлоги заповнений і виконаний монтаж у всіх складних місцях, можна прибрати всі клинці по периметру підлоги і підрізати занадто виступаючі краї підкладки. Слід залишити лише 1-2 см заходу на стіну в якості амортизуючого пояса. Далі залишиться тільки навісити плінтус, і підлогу в кімнаті буде готова.

Установка плінтусів

     Основна особливість установки плінтусів на ламінат - це відсутність кріплення до самого ламінату та підлоги. По всьому периметру плінтус кріпиться виключно до стіни. Різні варіанти виконання плінтусів припускають і різні способи кріплення, так що варто слідувати інструкції, наданій виробником плінтуса. Варто тільки відзначити, що плінтус повторює повністю контури стін. Так що якщо вони не особливо рівні, то краще використовувати пластиковий варіант.

     Дерев'яні плінтуси підійдуть тільки при ідеально рівних стінах. В результаті не буде утворюватися щілина, яка лише зіпсує зовнішній вигляд. При прокладанні проводів під плінтусом слід його закріплювати в спеціальні пази, не допускаючи їх потрапляння в зазор між стіною і ламінатом.

     На завершення необхідно забезпечити ніжки всіх меблів, які будуть розташовуватися на ламінаті спеціальними м'якими повстяними прокладками. Також, варто дотримуватися всіх правил по утриманню ламінату в хорошому стані. Не допускати рясного впливу води і вологи. Тоді таке підлогове покриття прослужить довго.

KRAIT © Copyright 2024