Додайте в замовлення товарів на грн, щоб скористатись безкоштовною доставкою по м.Полтава! Вам доступна безкоштовна доставка по м.Полтава!
Почніть вводити назву товару, категорії, артикул.

Як правильно вибрати фарбу і пофарбувати батарею опалення

07 Березня 2017

     Опалювальні батареї — непомітний елемент нашого будинку і гармонійно вписуються в його інтер'єр, якщо вони нові, сяючі свіжою фарбою. Але якщо батареї вже старі, фарба на них вицвіла і здулася, то в такому стані вони кидаються в очі і навряд чи прикрасять дім. Проблему можна вирішити, замінивши батареї. Але це дорого і не завжди виправдано, тому є інший вихід — пофарбувати батареї заново. Для цієї мети використовується спеціальна фарба для радіаторів опалення. Її призначення – захист поверхні батарей від корозії, надання їм бажаного кольору, а також пристойного зовнішнього вигляду. І якщо раніше трубопроводи фарбували тільки в білий колір, то в даний час їх фарбують у той колір, який найбільше підходить до дизайну приміщення. У нашій статті піде мова про те, яку вибрати фарбу для радіаторів опалення і як правильно виконати їх фарбування.

     Які батареї потребують фарбування?
     Варто відразу уточнити, що фарбування радіаторів опалення можливе не у всіх випадках. В першу чергу, цю операцію доцільно виконувати для чавунних радіаторів, товстий і нерівномірний шар фарби на яких не тільки псує екстер'єр батареї, але і сильно погіршує якість тепловіддачі. Другий тип батарей, які можна і потрібно фарбувати, – це конвектори, виконані у вигляді загнутої труби стояка з напресованими на неї ребрами.
     Якщо ви є власником сучасних моделей радіаторів з алюмінієвими секціями, то від задуму фарбування краще відмовитися. Пофарбувати її звичайно можна, але доведеться накладати безліч шарів фарби, і очікуваного ефекту ви навряд чи досягнете. Справа в тому, що забарвлення батареї відбувається пензлем, а такий спосіб за визначенням гірше заводського, тому нові моделі батарей краще залишити в спокої, а при необхідності закрити декоративним екраном.

     Коли фарбують батареї?
     Коли батареї потребують фарбування? Лише в трьох випадках:
По-перше, після капітального або косметичного ремонту житла.
По-друге, після заміни однієї з секцій радіатора або всієї батареї.
По-третє, при зміні дизайну інтер'єру.
     Втім, остання причина дещо надумана – в цьому випадку фарбування можна замінити декоративним екраном, монтованим поверх батареї. Причому, у разі сучасних батарей, єдиним способом візуального декорування є саме екран. Адже на поверхню заводського лакофарбового покриття «ляже» далеко не всяка фарба.

     А ось після ремонту або заміни одного елемента фарбування батарей опалення проводиться в обов'язковому порядку. Адже незабарвлені радіатори виглядають просто безглуздо, вибиваючись на тлі наведеного в порядок інтер'єру.
Щодо часу фарбування ми можемо дати таку пораду: найкращий період для проведення забарвлення – це проміжок між опалювальними сезонами. Чи можна фарбувати гарячі батареї опалення чи ні – вирішує сам маляр. Адже технічно ви можете нанести лакофарбове покриття і на гарячу і холодну батарею. Але з точки зору простоти самого процесу фарбувати холодний радіатор набагато зручніше – покриття ляже рівніше, ви не отримаєте опіків, а пензлик не буде липнути до підсихаючої фарби.

     Чим пофарбувати батарею опалення? Вибір фарби.

     Від правильного вибору фарби залежить кінцевий результат. Тут слід враховувати вимоги, які пред'являються до фарби для батарей і опалювальних труб. Це:
висока термостійкість (не менше 100°С);
стійкість до стирання;
стійкість до агресивних середовищ;
відсутність токсичності.
     Фарби, спеціально призначені для фарбування опалювальних батарей, бувають наступних видів:
1. Акрилові емалі. Виробляються на органічних розчинниках, тому їх висихання супроводжується виділенням характерного запаху розчинника. Зате в результаті виходить приємний глянсовий блиск, який зберігається довгі роки.
2. Алкідні емалі. Поверхня, пофарбована такою фарбою, стійка до високих температур і стирання. Дана фарба випускається в досить широкій колірній гамі, є можливість вибрати будь-який вподобаний колір, тому вона дуже популярна серед споживачів. Недоліком є також неприємний запах, який зберігається кілька днів після фарбування, але при високих температурах може поновитися.
3. Водно-дисперсійні фарби. Цей вибір вважається оптимальним, оскільки ці склади не мають специфічного запаху і сохнуть набагато швидше. Потрібно лише звернути увагу, щоб на упаковці було нанесене маркування: для фарбування опалювальних батарей і трубопроводів.
     Існує ще і масляна фарба, але останнім часом вона мало застосовується для цієї мети, цей варіант зжив себе. Яка фарба для батарей опалення краще? Кожна з них має свої плюси і мінуси, так що вибір залишається за споживачем.

     Підготовка батарей до обробки.

     Щоб домогтися якісного фарбування батарей потрібно правильно виконати підготовку їх поверхні до фарбування. Підготовчі роботи перед фарбуванням займають по тривалості більше часу, ніж саме фарбування. Підготовку батарей до фарбування виконують в наступному порядку:
1. Ретельно очищають поверхню перед фарбуванням: знімають старий шар фарби, а місця, де з'явилася іржа, зачищають до металевого блиску. Пил і бруд витирають мокрою ганчіркою, а стару фарбу видаляють за допомогою шпателя і спеціальних розчинів для змивання.
2. Розчин для змивання наносять на поверхню батареї і накривають плівкою для розм'якшення. Після цього фарбу легко видаляють шпателем, шліфувальною машиною або металевою щіткою, надягнутою на дриль. При цьому бажано надіти на руки будівельні рукавички і захистити дихальні шляхи респіратором або марлевою пов'язкою.
3. Далі поверхню батареї зашкурюють наждачним папером, потім знежирюють уайт-спіритом або будь-яким слабколужних розчином.
4. На добре очищену поверхню наносять антикорозійну ґрунтовку, яка не тільки захистить її від утворення корозії, але і збільшить адгезію фарби з поверхнею батареї. Для цього найкраще підійде грунтовка на основі алкіду. Ґрунтовку потрібно обов'язково вибирати таку, яка володіє антикорозійними властивостями (це, як правило, вказано на банці), інакше через деякий час іржа з'явиться знову. На добре підготовлену поверхню фарба ляже ідеально.

     Технологія процесу фарбування

     Тепер розглянемо, як пофарбувати батарею опалення, щоб добитися хорошого результату. Це потрібно робити при відключеному опаленні, в іншому випадку на окремих ділянках фарба висохне занадто швидко, ляже нерівним шаром, утворюються підтікання, які виглядають непривабливо. Звичайно, у продажу є спеціальна фарба, передбачена для використання на гарячих радіаторах, але і вона може лягти нерівно, якщо не перекрити обігрів.

     Отже, якщо ви вже вирішили, якою фарбою найкраще фарбувати батареї опалення, можна приступити безпосередньо до процесу фарбування:
1. Перш за все, потрібно подбати про захист підлоги від забруднення плямами фарби. Для цього під батареями стелять непотрібний папір або тканину.
2. Вибираємо невеликі кисті з м'якою щетиною, одну – прямої форми, іншу – зігнутої, щоб пофарбувати важкодоступні місця.
3. Фарбу потрібно наносити спочатку у верхній частині батареї і рухатися у напрямку до нижньої. Фарбують батарею з усіх сторін: спочатку внутрішні перекриття, потім зовнішні, щоб уникнути фарбування рук і одягу. Після висихання 1-го шару фарби наносять другий. Потрібно запам'ятати правило, що для фарби краще два тонких шари, ніж один товстий. Адже тільки в першому випадку буде гарантовано рівномірне і гладке барвисте покриття.
Фарбування радіатора може бути проведене також фарбопультом або з балончика.

     Покраска батарей отопления играет важную роль, так как этот элемент отопления привлекает внимание и является предметом интерьера и дизайна помещения. Воспользовавшись вышеизложенными советами, можно добиться того, что старая чугунная батарея после обработки будет смотреться не хуже новой, а покрытие будет держаться много лет.

KRAIT © Copyright 2024