Додайте в замовлення товарів на грн, щоб скористатись безкоштовною доставкою по м.Полтава! Вам доступна безкоштовна доставка по м.Полтава!
Почніть вводити назву товару, категорії, артикул.

Особливості та застосування фарби з молотковим ефектом

16 Березня 2017

     Молоткова фарба – виключно міцне покриття. Спочатку її використовували для фарбування заводського та лабораторного обладнання, техніки і різних конструктивних елементів, які експлуатувалися в несприятливих умовах. Поступово область застосування матеріалу розширилася, а згодом незвичайну «шагреневу» фактуру молоткових емалей помітили дизайнери. Як правильно вибрати фарбу, і як з нею працювати? Питання дуже складне, а відповідь буде дуже об'ємною, тому в цій статті ми вирішили поговорити про те, що таке молоткова фарба, інструкція по нанесенню якої відлякує багатьох споживачів, які вирішили виконати фарбувальні роботи своїми руками.

     Особливості молоткової фарби

     До складу матеріалу входять різні силіконові смоли, а також металеві пігменти, за рахунок чого остаточне покриття буде мати високу ступінь стійкості до навколишнього середовища, а також чудово лягати на поверхню при фарбуванні. До того ж, ці пігменти збільшую щільність фарби, і завдяки цьому фарба відмінно захищає від корозії. Молоткова фарба під час використання, практично не потребує яких-небудь підготовчих заходів. Так, перед фарбуванням, вам не потрібно видаляти іржу, ґрунтувати поверхню (до складу фарби входить ґрунтувальні матеріали), і робити ще що-небудь. Досить просто нанести її на поверхню і почекати, поки вона висохне. До речі, молоткова фарба ще і швидко підсихає. Після остаточного висихання вона буде дуже стійкою до вологи, появі іржі і впливу ультрафіолету. Виробники таких фарб заявляють, що її колір не буде змінюватися, як мінімум, протягом трьох років. До того ж і засмічуватися, молоткова фарба буде менше, так як має брудовідштовхуючі властивості.

     Головні переваги молоткових покриттів:

- Стійкість до температурних перепадів.

- Емаль можна наносити прямо на іржу, без попереднього використання ґрунтовок та перетворювачів.

- Молоткова фарба швидко висихає.

- Стійкість до впливу вологи. Хороші молоткові ЛФМ захищають метал від корозії на відкритому повітрі до 8 років.

- Механічна міцність.

- Відсутність токсичних випарів після висихання (можна фарбувати предмети інтер'єру).

- Відмінні декоративні властивості. Ці фарбувальні склади мають не тільки широку палітру кольорів, але і високу стійкість до вигоряння.

- Незвичайна фактура покриття приховує дрібні нерівності поверхні, що фарбується. Якщо ж десь виявиться скол, його можна локально зафарбувати, і місце підфарбовування на загальному тлі буде непомітним.

     Висохла молоткова емаль володіє водо-, пило - і брудовідштовхуючими властивостями. Завдяки цьому пофарбовані предмети завжди виглядають чистими і акуратними.

     Недоліки молоткової фарби:

- Вона дуже важко видаляється з поверхні розчинниками та абразивними інструментами.

- Якщо залишити незафарбовані ділянки, то корозія з них з часом розповзеться і на саме покриття.

- Густу емаль складно наносити фарбопультом.

- Витрата фарби досить велика.

     Сфера застосування молоткової фарби

     У більшості випадків молоткова фарба використовується для фарбування металевих альтанок, заборів та воріт, що обумовлено їх високими антикорозійними властивостями. Крім високих захисних властивостей, молоткова емаль характеризується досить привабливим зовнішнім виглядом, завдяки чому вона додає зовнішньому вигляду будь-якого металевого виробу декоративні характеристики. Найбільш привабливими після фарбування молотковою емаллю стають ковані вироби, які після фарбування набувають блиск і оригінальну фактуру. Однак область застосування молоткової фарби не обмежується фарбуванням малих архітектурних форм в ландшафтному дизайні, оскільки її можна використовувати не тільки на відкритому повітрі, але і в приміщеннях. Наносячи молоткову фарбу, ви створюєте ефективний антикорозійний бар'єр для виробів з оцинкованою або сталевою поверхнею, а також виробів, виготовлених з кольорових металів.

     У зв'язку з цим, найчастіше молоткову емаль використовують для фарбування:

- Виробничого обладнання та кожухів верстатів;

- Корпусів електроприладів, електрощитів та іншого спеціалізованого обладнання;

- Металоконструкцій будівельного призначення;

- Металевих офісних меблів, а також шаф і сейфів;

- Машин та устаткування сільськогосподарського призначення;

- Металевих парканів, огорож і воріт;

- Використовується для фарбування водостічних труб, флюгерів, флагштоків і фурнітури, а також садового інвентарю;

- Крім того, молоткову емаль можна наносити на вироби з твердого пластику, який використовується для виробництва стічних труб, в якості декоративного покриття;

- Підходить для фарбування виробів із скла і кафельної плитки.

     Робота з фарбою

     Як і багато інших матеріалів, фарба по металу з молотковим ефектом може наноситися декількома способами, і вибір залежить як від особистого уміння, так і від складності виробу, який необхідно пофарбувати.

- Пензель. Найпростіший спосіб нанесення, що не вимагає навичок. Саме за допомогою пензля можна досягти яскраво вираженого молоткового ефекту, так як цей інструмент кладе фарбу товстим шаром, і легко закриває всі місця на виробі. Єдина і найістотніша складність при нанесенні фарби пензлем – це повільний темп роботи, і можливість пропустити деякі важкодоступні місця. Але є у цього інструменту і суттєва перевага – мінімальна витрата фарби, що особливо актуально, коли потрібно пофарбувати невеликий виріб.

- Валик. Покриття валиком підходить тільки для забарвлення виробів з великою площиною, так як ним неможливо дістати до важкодоступних місць. Краще всього використовувати для роботи хутряну шубку з дрібним ворсом, так як вона не тягне за собою фарбу і дозволяє їй самостійно розтікатися по поверхні.

     При роботі з молотковими фарбами не можна використовувати поролоновий валик, так як розчинники його просто з'їдять, а на поверхні залишиться безліч мало привабливих плям.

- Фарбопульт. Безумовно, найшвидший і найякісніший спосіб фарбування, так як барвник напилюється в усі важкодоступні місця, а за наявності відповідного досвіду покриття виходить рівномірним і гладким.

     Як вже говорилося вище – зрозуміти, що таке молотковий ефект у фарби мало, для роботи знадобиться досвід і тверда рука, але якщо їх немає, наведемо кілька корисних порад, використовуючи які можна отримати якісне і довговічне покриття.

     Отже:

- Небажано працювати з фарбою в дощову або туманну погоду, так як на поверхні утворюються бульбашки, які згодом лопаються.

- Якщо необхідно нанести фарбу в декілька шарів, то кожному потрібно дати добре просохнути протягом кількох годин. В іншому разі, між шарами утворюється повітряний прошарок, який не дає висихати фарбі на самій поверхні.

- Чим рідше розведена фарба, тим слабший ефект молотка на поверхні.

- Працюючи з фарбопультом, тиск на виході повинен бути значно більшим, ніж при роботі з іншими фарбами. Як правило, це 4-6 атмосфер.

- Поверхню перед фарбуванням ні в якому разі не можна ґрунтувати, це не тільки не поліпшить якість покриття, але і, навпаки, погіршить адгезію фарби з металом.

- Молоткова фарба дуже швидко сохне, тому працюючи пензлем або валиком, покривати виріб потрібно дуже швидко, так як підсихаюча фарба почне стягуватися з поверхні.

KRAIT © Copyright 2024