Додайте в замовлення товарів на грн, щоб скористатись безкоштовною доставкою по м.Полтава! Вам доступна безкоштовна доставка по м.Полтава!
Почніть вводити назву товару, категорії, артикул.

Будинок з газобетонних блоків: етапи будівництва

07 Грудня 2016

     Світовий технічний прогрес дає багато цікавих будівельних матеріалів. Серед них - газобетон. Це вид пористого бетону з маленькими порами, які не з’єднуються один з одним. Для його виготовлення потрібен цемент, кварцовий пісок і особливі газоутворювачі. Часто використовують домішки - гіпс, золу, металургійний шлак, вапно. Цей камінь легко обробляти - свердлити, пиляти, стругати, забивати скоби або цвяхи. З роками він твердне, стає міцнішим. Він нешкідливий для здоров'я і не горить. Всі ці властивості зробили його затребуваним сировиною для побудови приватних будинків.

     У цій статті ми розповімо про всі основні моменти і тонкощі будівництва будинку з газобетонних блоків.

Інструменти і матеріали

     Матеріал для будівництва:

     газобетонні блоки потрібної конфігурації в розрахунковій кількості;

     арматура діаметром 6-8-10 мм;

     клейові розчини для кладки газобетону;

     матеріал для влаштування фундаменту: бетон, щебінь, пісок, арматура, палі, стовпи і т.д. Кількість і вид визначаються видом фундаменту;

     плити перекриття (при необхідності);

     пиломатеріали (для кроквяної системи даху та опалубки);

     покрівельний матеріал та супутні йому матеріали (гідроізоляційна плівка, фанера, ОСБ, металовироби і т.п.).

     У нашому інтернет-магазині Ви можете придбати газобетонні блоки і клейові розчини провідного виробника AEROC, який є лідером ринку виробів з пористого бетону автоклавного твердіння і найбільшим постачальником в Україну. Якість продукції AEROC завжди на вищому рівні, так як компанія гарантує найвищі споживчі властивості своєї продукції.

     Для зведення будинку з газобетону знадобляться наступні інструменти:

     стрічкова пилка;

     ручна пила;

     куточок;

     дриль з насадками;

     ручний штроборіз;

     електрофреза;

     лопатева мішалка;

     зубчаста кельма;

     ківш-скребок з зубчастим краєм;

     каретки для клейового розчину;

     молоток гумовий;

     шліфувальна дошка (терка).

Який фундамент краще для будинку з газобетону?

     Технологія будівництва будинку з газобетонних блоків проста для людини, що має уявлення про зведення споруд. Створення будь-якої будівлі (коли вже є всі дозволи) починається з риття котловану для фундаменту. Фундамент - основа будь-якої будівлі, він задасть експлуатаційні якості будівлі на десятиліття. Ігнорувати його важливість і намагатися заощадити на етапі його зведення - це диверсія по відношенню до самого себе. Навіть той факт, що газобетон легше багатьох будматеріалів, не дає приводу розслабитися.

     Кращий спосіб - звернутися за розрахунками до досвідчених фахівців. Вони визначать всі параметри майбутнього фундаменту і його тип. Газобетон - матеріал крихкий, найменше просідання фундаменту спричинить появу тріщин. Загальна вимога до фундаменту - він повинен бути із залізобетону! Стандартні конструкції, що застосовуються для газобетонних будинків:

     монолітна плита;

     поглиблений стрічковий фундамент;

     дрібнозаглиблений стрічковий фундамент;

     буронабивні палі.

     Найдоступніший і поширений вид - стрічковий дрібнозаглиблений фундамент. Він підходить для звичайних геологічних факторів, його реально зробити самому. Головне правило при виборі фундаменту - він повинен бути міцним і зберігати жорсткість всієї конструкції. Технологія заливки фундаменту під будинок з газобетону не відрізняється від звичайної.

     Точну глибину можна визначити лише після геологічної розвідки. Але зазвичай це 1,5 - 2 метри. Ширина повинна бути більше на 20 см ширини стіни. Тут працює принцип - кашу маслом не зіпсуєш. Багато що залежить від виду облицювання, яке Ви вирішили використовувати. Конфігурація стрічки фундаменту повинна відповідати контуру майбутнього будинку і його стінових перегородок. Товщина під перегородки може бути меншою.

     Етапи зведення фундаменту:

     Розмітка фундаменту. Встановлюємо обноски, і виносимо на них осі будинку, для цього наймаємо геодезиста або робимо це своїми руками.

     Копка. Викопуємо траншею необхідної глибини, яка вказана в проекті.

     Подушка. Це прошарок з піску товщиною 20 сантиметрів, кладеться прямо на дно котловану. Вона надає конструкції особливу надійність, її поливають водою і трамбують.

     Укладання плівки. Вона зберігає вологу від заливки розчину.

     Армуючий каркас. Можна використовувати сітку зі сталі певного типу. Ідеальний варіант - арматура, скріплена дротом. Зварювання погіршує властивості металу, від неї краще утриматися. Армування має кілька вимог: метал не повинен виходити з фундаменту; кути і перетини - найвідповідальніші точки, які вимагають використання цілісних, зігнутих прутів; чим більше і важче будинок, тим більше частота використовуваних елементів.

     Опалубка і заливка розчину. На цьому етапі важливо не забути про можливі в проекті отвори під водопровід або каналізацію. Встановіть в тому місці трубу (можна стару). В іншому випадку - належить потім видовбувати отвір. Як опалубки можна використовувати дошки, залізні листи або спеціальні форми. Опалубка - це оснащення багаторазового використання. При заливці важливо контролювати склад розчину. Ідеальна пропорція 1: 3: 5. Цементу повинно бути в три рази менше, ніж піску і в п'ять разів менше щебеню. Утрамбовка за допомогою вібратора поліпшить властивості конструкції.

     Після заливки фундамент повинен встоятися, схопитися і зміцніти. На це може піти цілий місяць. У спеку достатньо тижня. Фундамент вимагає весь цей час догляду у вигляді зволоження і захисту від ультрафіолету (можна використовувати плівку). У холодну пору року на схоплення фундаменту піде набагато більше часу. Наступні будівельні роботи краще відкласти до весни. В ідеалі - зробити вимощення, яке буде відводити вологу і опади від фундаменту.

Товщина стін з газобетону - розрахунок

     На кількість блоків впливає товщина газобетонной стіни, яка визначається ще на стадії проектування. Щоб розрахувати, якої товщини повинна бути стіна з газобетону, потрібно взяти до уваги ряд факторів:

     кліматичні умови (кількість опадів, сила і напрям вітру, середньорічна температура. Дані беруться з довідників управління архітектури);

     товщина газобетонного блоку;

     передбачуваний вид зовнішньої обробки (наявність облицювання знижує втрати тепла);

     потужність опалення, яка варіюється в залежності від регіону. Потужність визначається через показник ГДОП (градусо-добу опалювального періоду) і для кожного регіону вказана в довіднику (для отримання даних слід звертатися в управління архітектури за місцем будівництва). У приватному будівництві цей показник визначається потужністю системи опалення будинку, зазначеної у проектній документації;

     вид клейового складу. При використанні клею для газобетону (готова кладочна суміш) товщина шару дорівнює 2-3 мм, що знижує втрати тепла. При використанні традиційного цементного розчину - збільшує.

     щільність газобетонного блоку (марка D300, 400, 500, 600), яка визначає його теплопровідність. Наприклад, показник теплоємності для газобетону марки D600 (щільність при нормальній вологості 600 кг/м.куб) становить - 0,14 м2 °C/Вт.

     При розрахунку товщини стіни враховується показник опору теплопередачі для матеріалу зовнішньої обробки. Наприклад, для гіпсової штукатурки він становить 0,4 Вт/(м°С), для цементної 0,58 Вт/(м°С).

     Щоб не виникло плутанини в розмірності, зверніть увагу: опір теплопередачі (м2 °C/Вт), величина зворотна показнику теплоємності (Вт/(м °С)).

     Примітка. Зі збільшенням показника вологості з 5 до 12% показник теплопровідності збільшиться до 0,21.

     Спростити розрахунки можна скориставшись таблицею.

Залежність теплового опору стіни з газобетону від товщини кладки

Технологія кладки стін

     Технологія кладки стін з газобетонних блоків не представляє складного завдання. Особливе значення треба приділити нижньому ряду, адже він задасть «рівність» всіх інших рядів. Між цоколем і нижнім рядом рекомендується укласти гідроізоляцію. Це може бути бітумний матеріал в рулонах або спеціальні суміші. Якщо верхня площина фундаменту крива, потрібно усунути цей дефект виготовленням шару піщано-цементного розчину, що зрівнює.

     Технологія кладки стін дозволяє застосовувати укладку на клей. Це дешевше, ніж на розчин. Але вимагає більш точного укладання самих блоків. Коригувати розташування блоку шаром цементу не вийде. Якщо після укладання останнього блоку в ряду залишиться місце, то необхідно зробити допоміжний блок. Його торці при монтажі слід з двох сторін намазати клеєм. Монтаж кожного блоку контролювати схилом і рівнем. Коригувати положення блоків можна киянкою. При укладанні кожного нового рівня слід вирівняти теркою поверхню нижнього ряду. Між блоками не повинно бути зазорів, вони зобов'язані перебувати на одному рівні. Пил слід змітати або здувати. Переваги використання клею:

     економія сил і матеріалів,

     поліпшення теплопровідності,

     ідеальна геометрія,

     міцність на стиск і на вигин.

     Вертикальна рейка допоможе визначити кут, а шнур - паралельність рядів. Не варто забувати і про принцип зв'язки при укладанні кожного нового рівня. Центр блоку має бути на рівні стику блоків ряду під ним. Слідкуйте за кресленням: можливо в стіні доведеться залишити отвір під труби або вентиляцію.

Армування стін з газобетону

     Армування стін з газобетону не збільшує несучих якостей. Але воно знижує ймовірність появи тріщин. Питання армування слід розглядати в кожному окремому випадку. Армування бажано робити для початкового ряду кладки і для кожного четвертого. Важливо застосовувати армування на опорних точках перемичок, під віконними прорізами. Кожен ряд перекриття і ряд під кроквяною балкою також слід посилювати. Для прокладки арматурних прутів, в порожнині кладки потрібно вирізати штроби. Вам допоможе штроборіз.

     Спочатку видаляють пил, потім заповнюють штроби клеєм або цементним розчином. Це посилить конструкцію і врятує арматуру від руйнування. Кращий варіант - прути з радіусом 4 мм. Для тоненьких швів можна застосовувати особливі арматурні каркаси. Вони мають вигляд паралельних смуг, зроблених з оцинкованої сталі. Смуги мають розмір в перерізі 1,45 мм і з'єднані дротиком в формі змійки.

     Армування перегородок з газобетону виконують, коли конструкція перегородки вище 3 метрів, особливо в сейсмічних районах. Особливе місце приділяється армуванню в місцях перегородок над дверними отворами. В отворі спочатку укладають дошку, потім цементний розчин і армовану сітку. Арматура повинна перевершувати величину отвору на 30 см.

     З'єднання стіни і перегородки здійснюється за допомогою анкерних пластин, дюбелів і саморізів. Після закінчення кладки перегородки і вертикальні шви заповнюють монтажною піною, затирають розчином. Ідеально викладену перегородку з газобетонних блоків можна відразу шпаклювати, пропускаючи штукатурку. Це знову підтверджує перевагу блоків.

Перекриття стін

     Перекриття стін з газобетону принципово не має відмінностей від інших конструкцій. У будинках з газобетону використовують 4 типи перекриттів:

     Збірно-монолітні.

     Залізобетонні плити. Їх монтують в крайніх випадках, якщо довжина прольоту більше 6 м. Велика маса цих плит обмежує їх використання в подібному будівництві.

     Газобетонні плити. Вони бувають завдовжки від 1,75 до 6 м. Їх вага набагато менше звичайних плит. Але звукоізоляція і теплопровідність краще! А маленька товщина не знижує міцності. Але для укладання потрібен кран.

     Балкове.

     Краї плит повинні заходити на основні, несучі стіни на відстань більше 12 см. Але вони не повинні лежати і тиснути на внутрішні перегородки. Їх свідомо будують трошки нижче. Стяжку перекриттів здійснюють за допомогою хомутів. Технологічний зазор закладають арматурою і цементним розчином. Дуже часто, при будівництві невеликого приватного будинку, перекриття роблять з дерева, застосовуючи брус і дошки.

Утеплення стін з газобетону

     Для жителів в широтах з теплими зимами - утеплення будинку з газобетону безглуздо. На доцільність цієї роботи впливає товщина і виконання швів між блоками, параметри самих блоків. Якщо вони укладені на потужний шар цементного розчину - утеплення обов'язково. Якщо шви між блоками мінімальні - утеплення можна не робити. Якщо блок виконаний з дуже щільного матеріалу, або товщина стіни менше 30 см - утеплення обов'язково!

     Багато майстрів не радять взагалі утеплювати цей матеріал. Він відноситься до розряду «дихаючих». А утеплення сприятиме зворотньому ефекту. Паропроникність утеплювача повинна бути вище, ніж у газобетону. Інакше - доведеться монтувати спеціальну вентиляцію. Часто утеплення надає красивіший вигляд споруди. Як матеріал використовують пінопласт і мінеральну вату. Товщини в 5 сантиметрів буде достатньо.

     Роблячи утеплення стін з газобетону важливо дотримуватися принципу: властивість матеріалів повинна бути від меншого рівня в кімнаті до більшого рівня на вулиці. Оптимальний варіант - утеплення зовні. Коли будівля утеплюється зсередини - відбувається зміщення точки роси, в приміщенні почне збиратися волога, а також з'являтися пліснява та грибок.

Оздоблення будинку з газобетону

     Зовнішня обробка не є обов'язковим етапом, адже сам по собі газобетон може без шкоди переносити вплив вологи і інших атмосферних явищ. Але, в разі замерзання намоклого бетону, він втрачає свої властивості і може покритися сіткою малоприємних тріщин. Щоб усунути ймовірність розвитку таких подій, а також надати котеджу більш гарний зовнішній вигляд вдаються до облицювання газобетонних стін зовні.

     Матеріал для зовнішньої обробки газобетонного будинку:

     вентильований фасад;

     сайдинг або пластикові панелі;

     облицювальна цегла або натуральний камінь. У цьому випадку потрібно ще на етапі проектування передбачити зростання навантаження на фундамент;

     фасадна штукатурка. Це найбільш популярний метод обробки будинку з газобетону.

     Вибираючи матеріал важливо, щоб він забезпечував можливість вентиляції стін і володів такими властивостями як морозостійкість і водонепроникність.

     Внутрішнє оздоблення будинку з газобетону передбачає виконання оздоблювальних робіт всередині приміщення, оздоблення стін, розводка комунікацій, установка опалювальних приладів і т.п.

     У висновку варто сказати, що підготувавшись теоретично, можна сміливо приступати до практики - будівництва котеджу або будинку з газоблоків своїми руками.

KRAIT © Copyright 2024